Бизнесменът Петър Манджуков да стане почетен гражданин на Пловдив, като благодарност за редицата негови дарения на града. Това предложение даде кметът Иван Тотев минути преди подписването на договора, с който милионерът предостави на общината система за видеонаблюдение, изградена в Стария град.
Дарението е на обща стойност 200 000 лева и включва също осветление на 70 пешеходни пътеки. Според Тотев, от времето на Кудоглу насам не е имало толкова голям дарител за Пловдив. Титлата „почетен гражданин" трябва да се гласува на някое от следващите заседания на Общинския съвет.
Петър Манджуков вече получи големия църковен сан „архонт" преди няколко месеца по време на откриването на новия храм в Тракия „Свето Преображение Господне". Църквата бе изградена с около 1 млн. лева, дарени от родения в Пловдив бизнесмен.