- Веселин Христов
- Кристиян Рашков
- адвокат Васил Марков
„Искам да бъда оправдан, не се чувствам виновен" - това бяха последните думи на Кирил Рашков пред Пловдивския окръжен съд по време на делото, в което той обжалва присъдата си от 3,5 години затвор. Адвокатите му поискаха оправдателна присъда или сегашната да му бъде намалена. Те изтъкнаха като причина тежкото здравословно състояние на Рашков. Адвокат Хари Хараламбиев за пореден път бе категоричен, че по това дело няма достатъчно доказателства, както и това, че не вярва на Веселин Христов и Иванка Петрова. Пред съда той заяви, че прокуратурата в Асеновград трябва да се самосезира, затова, че Веселин Христов също е заплашил Кирил Рашков с убийство. В деня когато Христов е подал сигнал до 112 за зазакани за убийство Кирил Рашков също се е оплакал, че е бил заплашен от него с думите „Ако минете още веднъж по тази улица, ще ви избия цигани". Веселин Христов отрече тези твърдения.
Окръжният прокурор на Пловдив Румен Попов, който е наблюдаващ прокурор по делото, подчерта, че в конфликтът Рашков- Христов всъщност има и трети човек, за който никой не се сеща- Иванка Петрова. Клиентите ми желаят всичко това да спре, заяви защитникът на Веселин Христов и Иванка Петрова-адвокат Стефка Караджова. Тя подчерта магистратите да не забравят кой е Кирил Рашков и предишните му присъди.
Напрежение имаше извън съдебната зала, докато роднините на Рашков и хората от Катуница чакаха да започне заседанието за мярката на внука на Кирил Рашков - Ангел. Веселин Христов показа пред медиите съобщение, изпратено до него през социалната мрежа Фейсбук от Кристиян Рашков. В него, както ви съобщихме по-рано в предаването „От местопрестъплението Пловдив", внукът на Рашков му отправя закани и го обижда. Нарича го раковоболен и бездетен и го кани да се разберат двамата на четири очи.
Кристиян Рашков отрече да е заплашвал Веселин Христов.
В срок до 1 месец Пловдивският окръжен съд ще се произнесе с решение по жалбата на Кирил Рашков. Адвокат Хари Харалмпиев очаква присъдата да му бъде намалена.
Междувременно Пловдивският апелативен съд потвърди мярката „задържане под стража" на внука на Кирил Рашков -Ангел, който е обвинен в подкуп на полицай, за което законът предвижда до 10 години лишаване от свобода и 15 000 лева глоба. Ангел Рашков в момента е в изпитателен срок. Има условна присъда от 1 година и 3 месеца заради използване на неистински документи- шофьорска книжка, придобита с фалшива диплома за средно образование. Той няма право да управлява автомобил. Внукът на Кирил Рашков е искал да подкупи полицаите с 20 лева. Адвокатът му Васил Марков заяви в интервю за Дарик, че парите са „хвръкнали" от вятъра.