Троянчанка ще представя страната на Олимпийските игри
Троянчанка ще представя страната на Олимпийските игри / БНТ 1

Голямата троянска спортна звезда Теодора Малчева замина за Ванкувър заедно с останалите български представители в дисциплината ски-бягане на олимпийските игри. Това информират от сайта на община Троян.

Федерацията ги е изпратила с надежди за добро класиране. Троянчанката Теодора Малчева, както и другите български състезатели в ски-бягането Веселин Цинзов и Антония Григорова, са дебютанти на олимпийски игри. Преди стартовете във Ванкувър тримата ще участват през уикенда в надпреварата за световната купа в канадския град Кенмор.

Теодора Малчева е родена на 25 януари 1983 год. в Троян. Миналата година през март тя завоюва отличното сeдмо място в дългата дистанция на Световното първенство по ски-ориентиране, което се проведе в Япония. ХХІ Зимни олимпийски игри във Ванкувър ще стартират с грандиозна церемония на 12 февруари.