15 са осъдените лица в област Кърджали, упражнили избирателно право без да имат такова
15 са осъдените лица в област Кърджали, упражнили избирателно право без да имат такова / netinfo

110 досъдебни производства срещу лица, упражнили избирателно правото без да имат такова, са образувани в Окръжна прокуратура в Кърджали през 2016 година, сочи справка на ведомството. 19 от тях са внесени в съда с постановление на прокуратурата за освобождаване от наказателна отговорност и налагане на административно наказание.

15 са осъдените лица от областта. Наложени са им глоби, в повечето случаи в размер на 1000 лева.  4 са оправдателните решения, едно от които е влязло в сила. По останалите 3 случая са внесени протести от прокуратурата спрямо съдебните решения.

 

Справката сочи още, че от четирите районни прокуратури в съдебния район, само в Крумовград няма образувани досъдебни производства за гласували без да имат това право. Най-значителен е броят на лицата в Кърджали – 90. За останалите две прокуратури – Момчилград и Ардино те са съответно 16 и 4, допълниха от Окръжната прокуратура.