Първан Дангов иска да знае на кои и по какъв начин са платени над 3 млн. лв.
Първан Дангов иска да знае на кои и по какъв начин са платени над 3 млн. лв. / Маргарита Петрова, Дарик Кюстендил,архив

Промените в списъка на капиталовите разходи на община Дупница са поднесени в телеграфен стил, коментира независимият общински съветник Първан Дангов. Той ще пита на сесията на Общинския съвет утре - на кои фирми общината е изплатила над 3 млн. лв. и за кои дейности? Дангов даде пример със сумата от 645 000 лв. платени за изкърпване на дупки по улиците.

Независимият общински съветник поиска Ивайло Константинов да избере дали иска да е инвеститор или председател на ОС. "Не е коректно спрямо останалите бизнесмени", заяви Дангов и призова Константинов да подаде оставка.

Бившият кмет се обяви и против продажбата на сградите на закритите училища в селата Джерман, Бистрица и Червен брег. "Аз съм гласувал за закриването им, но те могат и да се отворят след 2-3 години. Вижте какво стана с продадените училища в Баланово, Тополница - там не е забит и един пирон", заключи Първан Дангов.