Овчаров: Хлябът поскъпва спекулативно
Овчаров: Хлябът поскъпва спекулативно / netinfo

Няма нито една икономическа причина цените на хляба в България да се увеличават и това което се случва в момента е чиста спекулация, според министъра на икономиката и енергетиката Румен Овчаров.

 Знам много добре на какви цени се продаде житото, знам и че правителството не изкупуваше зърно през август, за да се запазят ниските цени и те да се определят единствено от пазарните механизми, заяви в Хасково Овчаров. Едва сега пшеницата достигна цена от 200 лева, която е съвсем приемлива и не е никакъв повод за поскъпване на хлаба, коментира министърът.

Според Румен Овчаров предстоящото присъединяване на България към Европейския съюз също не е аргумент, защото подобна истерия и скок на цените са наблюдавани единствено в Полша и то само през първите месеци от членството.