Два сребърни медала за лекоатлетите на Добруджа 99
Два сребърни медала за лекоатлетите на Добруджа 99 / личен архив

С два сребърни медала се завърнаха лекоатлетите на СК"Добруджа 99" от националния шампионат за мъже и жени. Едното отличие е на 3000 м. стипълчейс за Радосвета Симеонова. Тя беше надбягана единствено от националката  Силвия Дънекова, която има квота за предстоящите Олимпийски игри. Симеонова пробяга тази тежка дистанция за време 11.23 мин. Секунди не й достигнаха да вземе бронзов медал на 5000 м. и тя финишира четвърта.

Шампион при мъжете на 3000 м.е Йоло Николов, отново с Олимпийска квота, а добричлията Йордан Петров е вицешампион. Той остана 8-и на 5000 м. с личен резултат 15.50 мин.

Призьорите бяха наградени от министъра на спорта Красен Кралев. Дамската ни щафета финишира 5-а на 4х100 м. и 4х 400 м. Медалистите от клуба  ще стартират на Маратон Стара Загора на 26 юни.