/ БГНЕС
Британско издание твърди, че Тереза Мей обмисля план, при който излизането от ЕС, ще бъде отложено с до два месеца
Британският премиер Тереза Мей обмисля план, при който излизането от ЕС, ще бъде отложено с до два месеца, пише в. "Телеграф", цитиран от Ройтерс.

ЕС и Великобритания продължават преговорите, все още няма напредък

Британското правителство е разработило серия от варианти, които са били разпространени през уикенда с цел да се избегне оставката на министри, които са били решени да подкрепят усилията на парламентаристи да не допуснат излизане без сделка от ЕС. Вариантите включват оправяне на официална молба до Брюксел за отлагане на датата за Брекзит, ако Тереза Мей не може да осигури до 12 март такова споразумение, което да бъде подкрепено от британските депутати.

Gulliver/Getty Images

Същевременно днес Мей даде индикация, че иска да продължи с работата си като премиер. Тя заяви, че все още има много да се направи с оглед изпълнение на обещанията, които тя е поела при идването си на власт.

През декември Мей каза, че няма да оглавява партията за следващите избори, но тя отказа да посочи дата, на която би се оттеглила. Появиха се слухове, че някои нейни министри искат тя да се оттегли още след местните избори през май.

ThinkStock/Getty Images

Днес Мей отхвърли обвиненията на някои членове на своята Консервативна партия, че "тя има проблем с имиграцията". Миналата седмица в това я обвини депутатката Анна Сурби, която каза, че напуска партията.

Трима британски министри: Брекзит трябва да се отложи

Тя каза, че Мей има проблем с имиграцията, който й връзвал ръцете в преговорите за Брекзит. Запитана в египетския курорт Шарм ел Шейх дали има такъв проблем, Мей каза: "Не. Постоянно казвам, че имиграцията е добра за тази страна".

ThinkStock/Getty Images

Жан-Клод Юнкер се пошегува с напрежението около Брекзит (СНИМКИ)

Мей, която беше вътрешен министър в продължение на 6 години, превърна темата за имиграцията в една от ключовите точки за преговорите й с Брюксел за напускане на ЕС. Тя каза, че това, че хората са подкрепили през 2016 г. идеята за Брекзит, означава, че те вече не искат свобода на движението - един от основните стълбове на ЕС.
БТА