Серена Уилямс в третия кръг на Ролан Гарос
Серена Уилямс в третия кръг на Ролан Гарос / netinfo

Шампионката от 2002 година Серина Уилямс (САЩ) се класира за третия кръг на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставената под номер 5 Уилямс се справи с представителката на домакините Матилде Йохансон с 6:2, 7:5 за 93 минути.

Йохансон започна добре и поведе с 2:1, но след това загуби пет гейма поред, а с това и първия сет за 38 минути. Във втората част французойката проби за 5:3, но не успя да задържи аванса си и Уилямс взе следващите чeтири гейма, а с това и мача. "Не исках да играя три сета и се радвам, че избегнах тази възможност", заяви Уилямс след срещата.

При мъжете поставеният под номер 10 Анди Мъри (Великобритания) също се класира за третия кръг. Мъри доминираше изцяло срещу Хоса Акасусо (Аржентина) и стигна до успеха с 6:4, 6:0, 6:4 само за 98 минути.

Британецът наниза 9 аса и общо 24 печеливши удара, а следващият му съперник е номер 19 Николас Алмагро (Испания), който се наложи над Себастиан Деку (Аржентина) със 7:6(2), 6:2, 6:1.

Квалификантът Едуардо Шванк (Аржентина) също продължава в третия кръг след успех над Марсел Гранолерс (Испания) с 6:7(5), 6:2, 6:4, 6:4.

За място в четвъртия кръг Шванк ще се изправи срещу 18-ия поставен Пол-Анри Матийо (Франция) се наложи над Оскар Ернандес (Испания) в истинска драма. Матийо успя да обърне резултата от 0:2 сета, за да стигне до крайното 2:6, 1:6, 6:4, 6:3, 6:2 след 4:01 часа игра.