Новакович засили Кьолн към Първа Бундеслига
Новакович засили Кьолн към Първа Бундеслига / netinfo
Бившият футболист на Литекс Миливое Новакович игра цял мач и изработи втория гол за Кьолн при домакинската победа на Кайзерслаутерн с 2:1 в последната среща от есенния полусезон на Втора Бундеслига.

Малко изненадващо за 46хилядите зрители на Рейн Енерги Щадион намиращият се в зоната на изпадащите бивш отбор на Мариян Христов откри резултата с гол на канадеца Джош Симпсън в 19-ата минута.

Шотландецът Кевин МакКена изравни за Кьолн в 33-ата минута, а Новакович хитро предостави топката на ливанеца Юсеф Мохамад, за когото не бе проблем да даде победата на домакините.

Благодарение на трите точки, козлите ще посрещнат празниците на третото място в класирането и ако запазят мястото си до края на сезона през следващия шампионат ще се подвизават в елитната Бундеслига.