Левски започва в Шампионската лига срещу грузинския Сиони
Левски започва в Шампионската лига срещу грузинския Сиони / netinfo

Българският шампион Левски ще се изправи срещу грузинския Сиони във втория предварителен кръг на Шампионската лига. Това стана ясно, след като в Азербайджан ФК Баку победи Сиони с 1:0, но отпадна.

Въпреки минималната загуба Сиони се класира с общ резултат 2:1. Крайният победител от сблъсъка ще се изправи срещу българския шампион Левски в двубои от следващата фаза на турнира, като мачовете са на 26 юли и 2 август.

Отборът на Левски записа поредната си победа в подготвителния период в австрийската база Линдабрун . Възпитаниците на Станимир Стоилов се наложиха с 3:2 над Корона (Полша), съобщи радио Гонг.

Срещата започна с вихрено начало за сините, които чрез Седрик Бардон реализираха две бързи попадения (2, 16-та минути). Малко след това обаче поляците върнаха едно попаде н ие, като при този резултат завършиха първите 45 минути на контролата.

През втората част двата отбора си размениха по още едно попадение. Корона успя да изравни резултата в 55-ата минута, а точен за поляците бе Робак. Само две минути по-късно Милан Коприваров вкара красиво попадение, с което оформи победата за шампионите. За Левски пропуски направиха Емил Ангелов, Лусио Вагнер и Христо Йовов.