Красимир Анев отсрами родната школа в биатлона
Красимир Анев отсрами родната школа в биатлона / netinfo
Надеждата на българския биатлон Красимир Анев завоюва второ отличие от Европеското първенство по биатлон в Банско. Анев завърши втори в преследването на 12,5 км при младежите до 21 години и се окичи със среброто, след като потегли от 4-та позиция с изоставане от 1:06 минути. Българинът допусна само една грешка на рубежа и след четвъртата стрелба поведе в надпреварата със 7,9 сек пред победителя в спринта Доминик Ландертингер (Австрия). В последната обиколка обаче Анев не издържа на темпото на австриеца и завърши на 10,6 сек след него.

Това е втори медал за Красимир Анев от това европейско първенство, след като преди три дни завоюва титлата на 15 километра. Така младежът успя да изтрие срама от представянето на своите каки и батковци, които се представят доста под очакванията пред родна публика и в отсъствието на голяма част от световните лидери в този спорт на стартовете в Банско.