Борусия М се завърна в Първа Бундеслига
Борусия М се завърна в Първа Бундеслига / netinfo
Борусия (Мьонхенгладбах) се завърна в Бундеслигата, след като два кръга преди края спечели първенството в германската втора дивизия. В срещата от 32-я кръг зелено-черните се наложиха с 3:0 над Веен (Висбаден). Два гола вкара шведският нападател Шарбел Тума- в 12-ата и в 80-ата минута, а Роб Фринд се разписа в 67-ата минута.

Така Борусия (Мьонхенгладбах) събра 63 точки, с 8 повече от 4-я Майнц'05, който днес загуби от Алемания (Аахен) с 0:1.

Второто място в момента се заема от Кьолн, който надви с 3:1 като гост Аугсбург. Патрик Хелмес заби две попадения за козлите, а едно добави Миливое Новакович. Кьолн има 57, а Хофенхайм се изкачи на 3-ата позиция с 56. Новаците в професионалния футбол сразиха с 3:1 Кобленц.