„Нова алтернатива” засади дръвчета на старта на предизборната кампания
„Нова алтернатива” засади дръвчета на старта на предизборната кампания / netinfo

Досегашните управляващи накараха българите да плащат неразумно скъп ток, алармира Николай Цонев

Със засаждането на 100 дръвчета - клен, топола, върба и липа - започна предизборната кампания на ПП „Нова алтернатива". Председателят на партията Николай Цонев, водачът на листата от Плевенски избирателен район Мартин Димитров, екипът и симпатизанти на „Нова алтернатива", както и жители на града залесиха района на квартала около автогарата в Плевен и така поставиха началото на позитивна кампания, насочена към хората и проблемите на регионите.

„Избрахме засаждането на дръвчета за старт на кампанията, защото зелените и екологични идеи пряко кореспондират с концепцията на партия „Нова алтернатива", обяви Николай

Нова алтернатива засади дръвчета на старта на предизборната кампания
netinfo
Цонев. „Неслучайно и цветът на нашия символ е зелен. Екологията е приоритет в нашата програма. Конкретни мерки за опазването на българската природа ще предприемем, като наложим пълна забрана за строеж в защитените територии и инициираме събаряне на всички незаконно построени сгради и съоръжения. Предвиждаме и налагане на забрана за изсичане на гори около реките. Обръщаме се към всички родолюбиви българи да подкрепят обновлението на България, съживяването на икономиката за повече заетост и доходи за достоен живот на нас и на децата ни. Това е българската пролет, подкрепете ни", допълни Цонев. Той представи екипа на "Нова алтернатива" в Плевен.

Днес следобед водачите на „Нова алтернатива" се срещат в Белене със симпатизанти и членове, за да представят икономическата програма на партията и предложенията в сектор «Енергетика». Партията счита, че АЕЦ "Белене" трябва да бъде построена, а добивът на шистов газ зачерква като недопустим.

„Управниците до момента не са направили дългосрочен анализ на енергийния баланс, поради което българите плащат неразумно скъп ток", коментира Николай Цонев. „Земеделската земя се напълни със соларни паркове, което има 2 негативни последствия - унищожаване на условията за развитие на българско земеделие и изграждане на възобновяеми енергийни източници (ВЕИ), които са абсолютно неефективни. Липсват критерии за създаването на ВЕИ, които да работят в условията на конкуренция и да гарантират енергийна политика, която няма да удря по джоба на българите", допълни Цонев.