Залагаме на конгресен и културен туризъм в Лондон
Залагаме на конгресен и културен туризъм в Лондон / netinfo

Конгресният и културен туризъм ще бъдат акценти в представянето на България на Международната туристическа борса в Лондон, която започва в неделя. Това съобщи Анелия Крушкова, председател на Държавната агенция по туризъм.

Анелия Крушкова подчерта, че конгресният туризъм е за високо платежоспособни клиенти, които в същото време имат високи изисквания към качеството на услугите. В Лондон културният туризъм в България ще бъде представен с копие на Панагюрското златно съкровище, купено от Агенцията по туризъм. Целта е да привлечем интерес на британските туристи към културното наследство в България, което ни поставя на 3-то място в региона след Гърция и Турция.

Смесени почивки – една седмица на море и една на планина или седем дни в България и още толкова в някоя от съседните държави е друг продукт, който ще предложим на туристите от Великобритания. Не на последно място страната ще се рекламира и като дестинация, в която вече около 40000 британски граждани имат свой втори дом.

32 туристически компании ще предлагат продуктите си на World Travel Market от неделя.