Данъчните продават на търг марката на пловдивския ПФК “Ботев”
Данъчните продават на търг марката на пловдивския ПФК “Ботев” / снимка: gong.bg
Данъчните продават на търг марката на пловдивския ПФК “Ботев”
37235
Данъчните продават на търг марката на пловдивския ПФК “Ботев”
  • Данъчните продават на търг марката на пловдивския ПФК “Ботев”

Търговската марка на футболен клуб „Ботев” (Пловдив) ще бъде продадена на търг заради данъчните задължения, съобщи за Дарик Петър Бучов, директор на дирекция „Събиране” в териториалното звено на приходната агенция. Задълженията на клуба са около 3 млн. лева и те вероятно няма да могат да бъдат покрити изцяло с продажбата на запазената марка на клуба, която има близо 100-годишна история. Обявяването на търг на търговска марка се прави за първи път от данъчните.

Освен търговската марка на футболен клуб „Ботев” (Пловдив), на търг ще бъдат продадени и вещи на един от основните акционери, съобщи Петър Бучов. Той бе категоричен, че продажбата на марката няма нищо общо с имуществото на отбора. Тя представлява по думите му право за ползване, което самият клуб е регистрирал в патентното ведомство, запазил е групите, които могат да се ползват, които са посочени - артикули, права за ползване на емблема и други.

Началната тръжна цена е близо 172 000 лева, а наддаването ще се проведе на 3 февруари. “Ще покрием една част от задълженията. От друга страна, запазва се възможността фенове и привърженици да си ги запазят за точно тази марка, точно тази емблема. Защото смисълът не е само емблема, а самите права на марката “Ботев”, Бучев.

Данъчните започнаха проверка на футболните клубове още през 2009 г. Оказа се, че общо задълженията им тогава бяха близо 8 млн. лева. Проверките показаха и масово неспазване на осигурителното законодателство и недеклариране на реалните възнаграждения на футболистите. Според данъчните играчите вече обявяват пред тях реалните си заплати.