Държавният секретар на САЩ Хилари Клинтън заяви, че е напълно удовлетворена от сегашната си длъжност и вероятността да бъде конкурентка на настоящия президента Барак Обама на изборите през 2012 г. е "под нулата", предаде ИТАР-ТАСС.
"Една от най-добрите страни на работата на поста държавен секретар на САЩ е това, че съм извън политиката. Имам да свърша много работа и считам за чест това да я изпълнявам всеки ден", заяви Клинтън в интервю за СиЕнЕн.
Държавният секретар отбеляза, че не планира да се върне в политиката. "Смятам да се съсредоточа върху това да направя всичко възможно САЩ да останат световен лидер", каза още Клинтън.
Тя беше основен конкурент на Обама в надпреварата за излъчване на кандидата на Демократическата партия на президентските избори през 2008 г., припомня БТА.
По-рано Клинтън заяви, че в случай, че Обама бъде преизбран за втори мандат, тя не планира да остане на поста си след 2012 г.