Близо 5000 души се преклониха пред делото на Ботев
Близо 5000 души се преклониха пред делото на Ботев / netinfo

Въпреки дъжда и мъглата всички официални лица, граждани и походниципоказаха стоицизъм и сведоха глави в знак на преклонение. Бяха поднесени десетки венци и цветя предпаметника на Ботев на върха. Поклонението започна с молебен,отслужен от Траянополския епископ Киприян.

Да изразят почитта си на поклонението присъстваха близо 1500 походници от цялата страна, както и гостите от Словакия и Полша и около 3000 поклонници. “Тук в подножието на каменния кръст ние знаем, че Ботев е жив в нас, жив е в нас, жив е и във второюнския дъжд “ – така кметът Тотю Младенов започна речта си, с която откри всенародния митинг-поклонение по случай 132 годишнина от гибелта на Ботев и падналите в сраженията за свободата на България.

Поклонението завърши традиционно с поднасяне на цветя и венци пред паметника на връх “Околчица”.