Акция по почистване във Вършец
Акция по почистване във Вършец / netinfo
Община Вършец ще глобява всички собственици на сгради, които не си окосят тревните площи и не си почистят междублоковите пространства, тротоарите и дворовете си. Причинната е началото на курортния сезон и желанието на общинското ръководство, града да посрещне туристите в подходящ вид.

От общината апелират към гражданите да се включат в акцията по почистване, като за целта до 15 юни има и осигурено сметоизвозване по райони. След тази дата, комисия ще извършва проверки и на нарушителите ще бъдат наложени санкции, съгласно Наредба №1 за опазване на обществения ред и хигиена.

В събота, в предаването “Глобусът” по БТв ще бъде излъчен филм-репортаж за курорта Вършец.