/ Gulliver/Getty Images
„Берое“ успя да пречупи „Черно море Тича“ в последната четвърт и записа победа със 105:88. По този начин старозагорци постигнаха 18 успех от началото на сезона и по този начин си осигуриха предсрочно второто място преди плейофите.

Заралии взеха ранен аванс от 7 точки преди варненци да направят серия от поредни успешни атаки. Въпреки това гостите не позволяваха преднината им да спадне, а допълнително им вървеше и стрелбата от далечно разстояние.

В края на първата четвърт „моряците“ заздравиха защитата си и след три бързи атаки за първи път поведоха в резултата – 22:21. Близо 5 минути играта вървеше кош за кош и нито един от двата тима не успяваше да вземе преднина повече от 2 точки.

Постепенно възпитаниците на Любо Минчев започнаха да налагат ръстовото си приемущество, печелеха почти всички борби в подкошието и логично успяха отново да се откъснат - 32:44. До почивката преднината им се увеличи и двата отбора се оттеглиха към съблекалните при 39:55.

В началото на второто полувреме „Берое“ бързо натрупа 5 отборни нарушения. „Черно море Тича“ се възползва от това и пасивът им падна под 10 точки – 52:58. 3 минути преди края на частта след неспортсменски фаул отсъден на Пламен Алексиев, гостите отново имаха двуцифрен аванс – 58:70. С тази преднина „Берое“ влезе в последната четвъртина, но варненци направиха серия от 5-0 точки и върнаха интригата в мача.

Минчев взе прекъсване, в което се скара на всичките си баскетболисти и това даде резултат. Само за 2 минути основно чрез Конър Франкамп „Берое“ бележеше кош след кош и 5 минути преди финалната сирена реши двубоя след като постигна аванс от 17 точки. До края старозагорци диктуваха събитията на терена и постигнаха важна победа  - 88:105.

Конър Франкамп бе най-полезен за „Берое“ с  18 точки и 6 асистенции, а най-резултатен бе Николай Стоянов  с 22 точки. Георги Боянов реализира поредния си чудовищен дабъл-дабъл за „Черно море Тича“ – 36 точки и 15 борби, а Веселин Георгиев завърши с 14 точки.