На 21 януари се празнува Деня на родилната помощ, известен още като Бабинден. Празникът се отбелязва на 8 януари или на 21 януари по стар стил. По произход той е езически и е свързан със семейните обичаи.
На този празник се почитат бабите-акушерки по селата, които са помагали на жените да родят. В селото обикновено е имало една или две баби, които са се занимавали с тази нелека, но благородна дейност. Според обичая всяка жена, която се е ползвала от услугите на бабата, при раждането на рожбата си е отивала в дома й, поливала й е ритуално вода, за да си измие ръцете, дарявала я е със сапун и нова кърпа. В някой краища на България към тези дарове са добавяли и риза, чорапи, пари.
Бабата е приемала даровете, изтръсквала е ръцете си и е пожелавала челядта да се множи както се разпръскват капките от ръцете й. Закичвала е жените с китки за здраве и ги е канела на обяд в дома си. Всяка благодарна майка е носела варена кокошка, баница, вино и ракия. Този празник се е почитал като чисто женски и на него не са се допускали мъже. На почит в някои краища на България е бил и обичаят влечугене т. е. насилствено замъкване на бабата на реката, за да я окъпят.
От 1951 година 21 януари е обявен за Ден на родилната помощ и на акушерките и гинеколозите.
43 бебета по-малко са се родили в област Стара Загора през отминалата 2013 г. Това сочи справката в Националната информационна система за ражданията.
От 01 януари до 31 декември 2012 г. в Стара Загора са проплакали 3100 бебета. За същия период на миналата година в региона са се родили 3057 деца.
Областта продължава да е на пето място в страната по брой новородени. Лидер е София град, следват Пловдив, Варна и Бургас. Най-малко са бебетата, родени в област Видин през миналата година - 498.
Родената в старозагорското родилно отделение в първата минута на 2014 Сиана стана Бебе на годината и беше орисана от здравния министър на специална церемония.