Три златни медала за боксов клуб „Априлец
Три златни медала за боксов клуб „Априлец / община Тунджа, Архив

Три златни медала за спортен клуб „Априлец" на държавния личен шампионат по бокс за младежи до 2-годишна възраст. На ринга се осъществиха много зрелищни битки със силно тунджанско участие.

В състезанието взеха участие общо 58 състезатели от 21 клуба, които се съревноваваха за отличията в девет категории.

Възпитаниците на боксов клуб „Априлец", с. Бояджик, се завърнаха с три златни медала от първенството в град Габрово, съобщи треньорът Димитър Мутафов.

Европейският шампион Даниел Асенов завоюва златен медал в категория до 56 кг., а брат му Катин стана първи в категория до 60 кг. Златен медалист в тежка категория над 60 кг. стана Иван Мечков. В отборното класиране първи е боксов клуб „Априлец".

За пореден път първия в България лицензиран клуб по бокс от село доказа своята класа и професионализъм. Той е единствен и е уникално явление в българския спорт въобще.

Завоюваните успехи са благодарение на труда и високия професионализъм на всеотдайните треньори от фамилия Мутафови - заслужилият треньор Димитър Мутафов - почетен гражданин на Община „Тунджа" и на неговия син Тодор Мутафов.