Въпреки добрата игра баскетболистите на Шумен загубиха и третия си мач
Въпреки добрата игра баскетболистите на Шумен загубиха и третия си мач / netinfo

Мъжкият баскетболен отбор на „Шумен" загуби и третата си среща от първенството на „А" група. В препълнената зала „Младост" шуменци отстъпиха на гостите от „Евроинс Черно море"-Варна с 90:102 точки. Домакините показаха добра игра и само липсата на опит и малшанса им попречиха да победят варненци.

Първото полувреме баскетболистите на „Шумен" играха по-силно, но през втората част варненци категорично надиграха домакините. Първата четвърт завърши при резултат 25:26 за „Черно море", полувремето завърши 41:44, третата четвърт варненци вече водеха с 12 точки - 62:74, като разликата се запази и до края на мача.

За домакините с добра игра се отличиха Георги Данчев, отбелязал 24 точки, Ивайло Тодоров с 21 точки и капитанът Янко Янков, овладял и най-много борби от шуменци - 8.