Поставянето на нови фотоволтаични пътни знаци започва в район „Тракия” през тази седмица, заяви за Дарик радио кметът Костадин Димитров. Те са 14 на брой и мигат през нощта, като по този начин ще привличат вниманието на шофьорите и ще повишим безопасността, допълни той. Знаците, чието монтиране трябва да приключи до края на месеца, струват по 400 лева, но няма да харчат електроенергия, каза още районният кмет.
Тази седмица се въвежда и сутрешната гимнастика в училищата. Загрявката ще се провежда 15 минути преди началото на часовете и за момента ще бъде доброволна, обясни Димитров. Първата физарядка ще бъде във вторник в училище "Черноризец Храбър".
Спортни клубове, сред които такива по аеробика, футбол, гимнастика, таекуондо и плуване, ще могат да организират безплатно сутрешната ведрина, като си правят и реклама пред малчуганите. Различните спортове загряват по различен начин и това ще е много интересно на децата, смята Димитров.