Вода избива и от някои шахти в Никопол
Вода избива и от някои шахти в Никопол / снимка: DarikNews.bg

С 3 сантиметра е покачила река Дунав нивото си при Никопол през последното денонощие, в момента водният стълб там е 788 см. Това каза за Дарик Валентин Попов, специалист Гражданска защита в Никопол.

Повишило се е нивото на водата и на залятата вчера крайбрежна алея, вода избива и от водосъбирателните шахти, които са разположени в по-ниските участъци на града. В стара къща до бившия завод за батерии също е влязла вода, нивото й е 3-4 сантиметра, но собствениците й не живеят в нея, ползват я като вила, уточни Валентин Попов.

По думите му, в горния участък на Дунав нивото, макар и леко, започва да спада, същата е тенденцията и при големите притоци на реката. Очакваме в следващите дни положението да се задържи на това ниво, поне да не идва повече вода, докато тази се оттече, каза още Попов.