На традиционно Welcome party тази неделя в хотел „Ростов" се състоя посрещането на новоприетите чуждестранни студенти в Медицински университет - Плевен.
С много топло „Добре дошли", ректорът на МУ-Плевен проф. Славчо Томов се обърна към чуждестранните студенти и техните родители. Той им пожела едно вълнуващо откривателско съвместно пътуване с преподавателския екип на университета.
Ректорът проф. Славчо Томов представи и новата идея на академичното ръководство на университета, да се създаде една асоциация на родителите на студентите, „и вие сте тук, за да ни помогнете, скъпи родители, за да реализираме идеята", каза той.
Обръщение от кмета на Плевен Георг Спартански прочете пресаташето на Медицинския университет, Велина Дукова.
„Като кмет на Плевен, аз съм специално удовлетворен от това, че нашият Медицински университет създаде и защити водеща позиция в интернационален план и това привлича все повече студенти, да развият образованието си тук.
Смятам, че решението им да следват тук е правилно, защото вече над 40-годишната му история определя МУ-Плевен като една институция, която успешно съчетава образователните традиции с иновациите, отваряйки възможност за пълна реализация.
Надявам се, че научавайки историята, културата и духа на хората в Плевен, новите студенти ще заобичат Плевен и винаги ще го носят в сърцата си", се казва в обръщението на кмета на Плеен Георг Спартански.
„Рекорден е приемът на чуждестранни студенти в Медицинския университет в Плевен тази година. През 2016 г. те са вече 250 като се отбелязва и рекорд в новоприетите студенти от Великобритания, които са около 110. При това се увеличава и броят на студентите от Англия, Германия и Испания, а тази година за пръв път в университета са приети и студенти от Естония, Египет, Австралия, Камерун и Бангладеш", сподели ректорът на МУ-Плевен, проф д-р Славчо Томов.
По време на „Welcome party"-то беше преподписан договорът с партньорите от Великобритания, с които Медицински университет - Плевен работи вече 4 години.
„Ние преподписваме договора най-вече заради факта, че това е едно признание за сериозно и дългосрочно партньорство между МУ-Плевен и партньорите ни от Великобритания.
Определено, признанието е за това, че в момента Медицинският университет в Плевен предлага едни от най-добрите продукти на висше медицинско образование в България, което е конвертируемо в Европейския съюз и в света", каза още ректорът на Медицинския университет в Плевен, проф. Славчо Томов.
19-годишната Алани, която идва от столицата на Зимбабве - Хараре сподели, че целта й е първо а учи медицина, след което да специализира в област, която ще избере по време на следването си в Медицинския университет в Плевен, а след това да се върне в родината си и да помага на хората там.
Емили от Уелс - Великобритания, която е на 20 години сподели, че е впечатлена от красотата на страна като България и вече е упражнила познанията си по български език в Плевен.
Като част от програмата на събитието, Северняшкият ансамбъл за народни песни и танци „Иван Вълев изнесе атрактивна програма.