„Зона Ц- Благоевград спечели Kamenitza Фен Купа 2015 в Кюстендил
„Зона Ц- Благоевград спечели Kamenitza Фен Купа 2015 в Кюстендил / Влади Владимиров, Дарик- Кюстендил

Отборът на „Зона Ц"- Благоевград победи драматично, след изпълнение на дузпи миналогодишния №1- тима на „ПСЖ"- Кюстендил. Финалният двубой завърши при 0:0, като кюстендилци бяха по- добрия отбор, но не успяха да преодолеят най- добрия вратар на турнира Пламен Василев.

Зона Ц"- Благоевград спечели Kamenitza Фен Купа 2015 в Кюстендил

Евгени Йорданов получи червен картон, минути преди последния съдийски сигнал. Той получи приза- „Най-атрактивен състезател".

Футболистите от Благоевград реализираха и трите си дузпи, а за ПСЖ пропусна вратарят на тима Любомир Тренчев. Краен резултат: 3:2 за „Зона- Ц".

Стотици фенове, сред които много деца и футболистите Димитър Илиев и Даниел Младенов гледаха над 60 аткрактивни двубои на стадион "Осогово".

Момчетата от Благоевград вдигнаха триумфално купата и се поляха обилно с бира. Освен че се сдобиха с Регионалния трофей, те си подсигуриха място на Националните Финали, които ще се проведат във Велико Търново, пред погледа на домакина Трифон Иванов.
Много оспорвана бе и полуфиналната среща между регионалните шампиони за 2014 и 2013 година- „ПСЖ" и „Сборная" (Благоевград). И двата тима са сред титулярните участници на Kamenitza Фен Купа и всяка година са сред фаворитите за спечелване на титлата. Нападателят на „Сборная" Борис Сандев откри резултата в края на първото полувреме, но радостта на отбора му не трая дълго. Втората половина от мача започна с изравнителен гол на „ПСЖ", дело на Светлозар Момчилов. Две минути преди последния съдийски сигнал ветеранът на „ЦСКА" и настоящ нападател на „ПСЖ" (Кюстендил) Евгени Йорданов реализира красив диагонален изстрел и подпечата победата на тима си.

След неочаквания обрат и загубата от „ПСЖ", тимът на „Сборная" се изправи срещу „Котараците" (Перник) в битка за трето и четвърто място. Спорът между тях също бе решен чрез дузпи и „Сборная" си заслужи почетната трета позиция. „Котараците" съответно останаха четвърти.

Отборите на първите четири призови места бяха отличени съв специални грамоти и множество подаръци и награди.
Тимът на „Валенсия" (Кюстендил) бе обявен от съдийте и спортните координатори за „Най-спортсменски отбор", защото регистрира най-малко нарушения по време на мачовете си.

Посетителят Боян Стойнев успя да шутира топката със 110км/ч в играта на „Силен шут" и с това си спечели чисто нов смартфон. Христо Рангелов от Перник доказа, че е най-добрият футболен жонгльор на стадион „Осогово" и си тръгна с ваучер за спа-уикенд за двама в Банско.