Марек Юнион Ивкони в оспорвана битка с Добруджа
Марек Юнион Ивкони в оспорвана битка с Добруджа / netinfo

Шампионите от Марек Юнион-Ивкони продължават защитата на титлата си в трети четвъртфинален плейоф. Пред около 800 зрители в Спортната зала в Дупница, Марек победи Добруджа 07 с 3:1 гейма (25:17, 25:16, 22:25, 30:28) и изравни серията- 1:1 победи. Решителният трети двубой е на 15 март (вторник), от 18:00 ч в зала "Добротица" в Добрич.
Домакините започнаха по-добре срещата и дръпнаха в резултата с 2:0 гейма, гостите останаха в мача след 22:25 в третата част. Много оспорвана и решаваща за крайния изход от двубоя бе четвъртата част, която възпитаниците на Найден Найденов спечелиха с 30:28 точки. Топ реализатор с 20 точки за Марек бе Станислав Величков (1 ас, 2 блокади, 50 % в нападение), а за Добруджа 07- Велизар Чернокожев отбеляза 15 (3 блокади, 39 % в атака).
Нефтохимик, Арда и Монтана вече са на полуфиналите, като елиминираха с по две победи Тетевен волей, Пирин Разлог и ЦСКА. Победителят от Марек Юнион Ивкони и Добруджа 07 ще играе на ½ с Нефтохимик, победителя от редовния сезон.