Каратеки от Дарис с медали от Гази Баба оупън и на семинар с Лука Валдес
Каратеки от Дарис с медали от Гази Баба оупън и на семинар с Лука Валдес / netinfo

Възпитаници на КК "Дарис"- Кюстендил спечелиха отличия от международния турнир "Гази Баба оупън" в Скопие, Македония. Отборът бе воден от треньора Цветомира Терзийска.
Християн Илиев се класира първи на макевара, при 6- годишните, а Мартин Спасов е 3- ти. Янислава Йорданова заслужи два медала, сребърен на ката и бронзов на макевара, при 8- годишните.
Денислав Стоев е първи на макевара при 9- годишните, на ката се класира 3- ти. В същата възраст, Християн Василев е втори на ката.
Сребро на ката и за Вилхем Вилхемов, при 11/ 12- годишните, бронз за Георги Фирков. Фирков спечели сребърен медал на кумите в неговата възраст 10/11 годишни, категория +45 кг.
Александър Стефанов завоюва бронз на кумите, в категория 40 кг., при 10/ 11- годишни. Христо Колешански спечели също бронзов медал, но на ката в същата възрастова група.
Каратеката на "Дарис" Юлиян Захариев участва в семинар по дисциплината ката, със световния и европейски шампион Лука Валдес от Италия, който се проведе в Македония.