Добричкият окръжен съд отложи за 14 май делото срещу бизнесмена Миролюб Гаич и съпругата му, заведено от Комисията за установяване на имущество, придобито от престъпна дейност.
Поради отстъствие на вещото лице, съдиите не можаха да разгледат изготвената допълнителна експертиза на доходите и разходите на семейство Гаич. Експертното становище е изготвено в четири варианта, като във всеки от тях разходите на семейството многократно превишават приходите.
Съдът отново даде възможност на адвоката на ответниците да представи справка, дали Миролюб Гаич е имал разкрита в „Първа частна банка” сметка като физическо лице и дали е получил по нея крупна сума от Сърбия в началото на 1992 г. Живка Гаич трябва да покаже удостоверения за доход от държавни организации, в които е работила по това време.
Основната експертиза по делото показа разлика между приходите и разходите на семейство Гаич от над 4 200 минимални работни заплати.
Комисията за установяване на имущество, придобито от престъпна дейност претендира за 2 138 805 лева от Живка и Миролюб Гаич. На толкова е оценено от експертите на Комсията придобитото от семейството имущество, за което липсват данни за законни източници. То подлежи на отнемане, съгласно Закона за отнемане в полза на държавата на имущество, придобито от престъпна дейност.