Карате клуб Самурай - на трето място в страната в крайното класиране за годината / Дарик Добрич

Карате клуб „Самурай” – Добрич е на трето място в България за 2012 година по завоювани успехи и брой спечелени медали през годината. Резултатите от крайното класиране ще бъдат обявени на 14 декември на Общо събрание на Българската федерация по карате, съобщи ст.треньорът на клуба сенсей Димитър Христов. По думите му един златен медал не е достигнал клубът да изпревари този от Кюстендил и да заеме второто място. През последните 7-8 години КК„Самурай” е бил винаги в челната четворка, веднъж е заемал второ място и веднъж – трето. Тези дни добричкият клуб отбелязва 18 години от създаването си.

Последното състезание от спортния календар за тази година се състоя през изминалия уикенд в Хасково. В турнира участваха състезатели от две възрастови групи – деца и юноши и девойки младша възраст. Младите каратисти от Добрич спечелиха 7 златни, 4 сребърни и 5 бронзови медала. В комплексното подреждане КК”Самурай” зае второ място.