Добруджа 07 запазва място в шестицата на НВЛ
Добруджа 07 запазва място в шестицата на НВЛ / netinfo

„Добруджа 07” спечели точка при гостуването си на „Нефтохимик 2010” - Бургас в среща от 21-ия предпоследен кръг на редовния сезон на Национална волейболна лига „Бачково” - изворна вода. В оспорван мач, продължил близо 2 часа, добричлии отстъпиха с 3:2 (25:20, 22:25, 25:18, 15:25, 15:10) и кръг преди края запазиха мястото си в призовата шестица с десет победи, единадесет загуби и 31 точки, информираха от пресцентъра на клуба.

На точка след тях останаха бургазлии и волейболистите на „Пирин”, които на 8 март гостуват на възпитаниците на Мирослав Живков. С шанс да играят в плейофите са и играчите на „Арда” с 29 т.

Двубоят в зала „Младост” ще се запомни с множество обрати, като на два пъти гостите от Добрич бяха догонващи в геймовете. В петата решителна част домакините имаха комфортен аванс от 5 точки при първото техническо прекъсване – 8-3, който успяха да запазят до края на срещата.