Обявеното за най-безумно и за най - недъгаво в интелектуално отношение ток шоу на десетилетието „Шведска маса" навърши една година в ефира на Дарик радио Бургас.
Двамата водещи Весо Максимов - Максимовсон и Красимир Калудов - Калудовсон приеха от малобройните почитатели на предаването сърдечни пожелания за закриване, жестоки глоби, съдебни искове и за трайно изтриване от националния класификатор на забавните предавания.
Дано ви забранят -пожела от сърце чрез поздравителен адрес „светкавица"професор Генчев от йога клуб „Дъскотна - Шакрапракшалана"
В разгара на празнеството, което предложи на ошашавените гости мизерен кетъринг, включващ изпръхнал от старост снакс, жилав суджук с неустановен произход, ядки секънд хенд и бяло леко разредено, както и червено силно разредено вино, пристигна телеграма.
От нея стана ясно, че предаването „Шведска маса" е получило от частния център за психично здраве „Стоманени нерви" сертификат за дебилност, видима шизофрения и начален алцхаймер.
Радиоводещите - шведсони Максимовсон и Калудовсон споделиха, че мечтаят някой ден да имат поне 15 слушатели и в някой друг ден да бъдат обявени за почетни селяни на село Дъскотна, което те неуморно популяризират.
Също така двамата обещаха на своите общо 13 почитатели да продължат и през 2010 година да излъчват всеки петък от 8 часа сутринта шоуто в ефира на Дарик Бургас.
Виновниците за тържеството получиха като дарове бахур, крем за напукани пети „магданоз", крем за лице „морков", по едни долни гащи, ама много долни, мушама с отровно зелен цвят с флорално-орални мотиви и лилава перука против уроки, която Калудовсон бързо нахлузи върху плоската си глава.
Всички гости на купона по случай първия рожден ден на предаването единодушно признаха, че това е било най-мизерното и отвратително парти, на което са присъствали през живота си.
По този повод последният останал на празненството направи изявление пред случайно преминаващи минувачи: Ква е тая „Шведска маса", бе!!! Умрях от глад и простотия!!!