ЮЗУ победи УАСГ в мач от студентското първенство
ЮЗУ победи УАСГ в мач от студентското първенство / netinfo

Футболният отбор на Югозападния университет- Благоевград победи с 2:0 тима на Университета по архитектура, строителство и геодезия- София, в мач от студентското първенство игран на неутрален терен в Кюстендил.

Титуляр за ЮЗУ бе футболиста на “Велбъжд” Виктор Анастасов. Головете паднаха в последните 10 минути на мача, като първи се разписа от пряк свободен удар Димитър Парасков, а крайния резултата оформи в последната минута Смаил Креболиев.

Двубоят на стадион “Осогово” наблюдаваха ректорът на Колежа по туризъм в Благоевград проф. Васил Жечев и доцент д-р Валери Цветков, завеждащ катедра в ЮЗУ.

Футболистите на ЮЗУ трябва да преодолеят още един съперник за влизане във финалната четворка на студентското първенство. Най-вероятно им предстои среща с отбора на Националната спортна академия, който е студентски шампион за 2014 год. В състава на НСА играят футболистите на „Велбъжд” – Александър Александров и Боян Стойнев.