ТИР падна в река Глазне
ТИР падна в река Глазне / БГНЕС

Шофьор на ТИР-прицеп заспа, изпусна завой, преобърна се и прегради като бент река Глазне край разложкото село Баня, предаде БГНЕС.

Пътният инцидент, при който водачът не пострада, стана в 4.30 часа тази сутрин на пътя Якоруда - Разлог. Завоите в дефилето между жп-гара Генерал Ковачев и село Баня "успали" 32-годишния Д.С., водач на товарен автомобил "Скания" с пловдивска регистрация.

На последния десен завой преди село Баня той заспива, ТИР-ът продължава напред, спуска се по ската и се преобръща на лявата си страна в река Глазне. Водачът излязъл невредим.

"Скания"-та изпълнява курс от Пловдив за Разлог, натоварена е с нарязани и нацепени дърва за огрев. При преобръщането част от тях са се разпилели в реката през разкъсаното платнище на товарния автомобил.

Добави ни в предпочитани източници в Google