Eдин час продължи изслушването на Цветан Василев пред сръбския съд. Банкерът пристигна в съда в сръбската столица с голяма охрана, която изблъска журналистите, съобщи БНТ.
След това той излезе пред кабинета на съдията заедно със своята многобройна охрана и съдебния преводач, а вътре остана неговият сръбски адвокат Владимир Белянски.
"Пред Висшия съд в Белград казах, че КТБ е фалирана насилствено от българските институции и българската прокуратура", заяви Цветан Василев.
Малко по-късно банкерът и съдебният преводач отново влязоха в кабинета на съдията. Докато беше отвън Цветан Василев проведе няколко телефонни разговора, в които се консултира по въпроси, свързани с разследването в България.
В края на февруари делото за екстрадицията на Цветан Василев беше отложено
Преди повече от година и половина банкерът Цветан Василев е поискал политическо убежище в Сърбия. Официален Белград обаче е отказал да даде политическо убежище на българския финансист с мотива, че като страна, която иска да се присъедини към ЕС, Сърбия не може да предостави убежище на човек, издирван в държава от ЕС.
Цветан Василев иска сръбско гражданство
Журналисти в Белград твърдят, че Василев е поискал и сръбско гражданство, а Сърбия не екстрадира свои граждани.
Запорираха имуществото за над половин милиард на Цветан Василев
Цветан Василев е привлечен като обвиняем за длъжностно присвояване в особено големи размери, но от 2014 година пребивава в сръбската столица.
Главният прокурор Сотир Цацаров вече сезира европейските институции за дългото отлагане на решението за екстрадиция от страна на сръбското правосъдие.
Каквото и да постанови съдът, окончателното решение ще бъде взето от министъра на правосъдието на Сърбия. Скоро в страната предстоят предсрочни избори, което значи, че временно на поста няма да има никой, който да вземе финалното решение за това дали Василев да бъде екстрадиран.