Велизар дебютира за Металург
Велизар дебютира за Металург / netinfo
Първи минути с екипа на новия си тим Металург Донецк записа доскорошната звезда на ЦСКА Велизар Димитров.

Той изигра цялото второ полувреме в първата предсезонна контрола на отбора срещу Славхлеб /Славянск/.

Минималната победа с 1:0 за Металург дойде след попадение в последната минута на португалеца Рикардо Фернандеш. Металург създаде, но и изпусна голямо количество положения пред противниковата врата.

След края на двубоя, българският старши треньор на тима Николай Костов бе много доволен от показаното на такъв ранен етап от подготовката.

В Донецк още не са дошли всички чужденци, които ще се включат по-късно в тренировките. Най-добро впечатление в мача, изгледан от 100 зрители, е направило друго от новите попълнения на Металург – кипърецът Константинос Макридис.