Панатинайкос на крачка от Файнъл фор в Евролигата
Панатинайкос на крачка от Файнъл фор в Евролигата / netinfo

Отборът на Панатинайкос направи първата крачка към Файнъл фор на Евролигата, след като разгроми Динамо Москва с 80:58 (23:11, 23:16, 17:11, 17:20) в първия мач от четвъртфиналните плейофи на баскетболния турнир.

Още през първото полувреме домакините натрупаха необходимата им преднина и на почивката отборите се оттеглиха при резултат 46:27.

През втората част руснаците се мобилизираха и успяха да покажат част от възможностите си, но едва в края на мача. Въпреки това гърците се оказаха много по-класният тим и не изпуснаха значителната си преднина.

Най-резултатен за победата бе Бечирович със 17 точки, с 16 се разписа Шикаускас. За Динамо Москва се отличи Екезие с 15 точки.

Интересното е, че другият руски тим победи със абсолютно същия резултат 80:58 отбора на Макаби Тел Авив.