ЦСКА - Нафтекс е финалът при старшата
ЦСКА - Нафтекс е финалът при старшата / netinfo
ЦСКА и Нафтекс определят шампиона на държавното първенство при юношите старша възраст, след като днес победиха като гости в полуфиналните срещи. Финалът ще се играе на 22 юни, като градът домакин ще бъде определен от БФС.

В Стара Загора червените победиха като гост Берое с 2:0 с голове на Атанас Зехиров в четвъртата минута и на Димитър Димитров в 70-ата .

В Благоевград Нафтекс спечели срещу Пирин с 3:1, като гостите от Бургас поведоха с 3:0 през първото полувреме с голове на Светослав Козаров, Георги Костадинов и Жулиен Парушев, а домакините направиха загубата почетна с гол от дузпа десет минути преди края.

Двата полуфиналиста Пирин и Берое получават бронзови медали. Заради участието на националите на България до 19 години на Европейското първенство в Чехия, през тази година двубоите в първенството при старшата възраст се решават само е един мач, а не на разменено гостуване.