Вижтe първите участници в риалити формата “Игри на волята: България” (СНИМКИ)
Водещата на приключенското състезание - Александра Сърчаджиева, ще видим с изцяло променена визия. Различна и решителна, Алекс споделя, че снимките на новия формат за пореден път са я убедили колко красива е България. А относно участниците признава, че са хора със силна воля, издръжлив и пъргав ум, овладяни емоции. Според нея битката между тях ще бъде състезание, каквото зрителите отдавна не са виждали. Алекс разполага със специален екип, който се грижи и за най-малкия детайл от външния й вид. А той ще е различен във всеки епизод на шоуто. Стилистите разкриват, че са заложили на стил бохо с трайбъл елементи, защото той успешно драматизира приключенския формат, пресъздава магичните и често диви места, на които битките се разиграват Тематичният гардероб на водещата включва над 200 тоалета и над 100 бижута, шапки и аксесори за коса, с цел тя да изглежда различна и нова във всяко появяване на екран.
В “Игри на волята: България” участниците ще бъдат разделени на 3 отбора, всеки със свой Капитан. Повече от половината вече са обявени в социалните мрежи на приключенското състезание и бързо предизвикаха вълна от одобрение и подкрепа. Всички те са смели, решителни и добре подготвени за неочаквани изпитания - не само физически, но и емоционално, и психологически. Готови са и за изпитанието да живеят заедно в продължение на няколко месеца. Участниците в “Игри на волята: България” са все още непознати за телевизионните зрители. Избрани са с кастинг и сред тях няма известни личности, нито съперници със звезден статус. “Вероятно това е причината подкрепата за тях да се зароди спонтанно” - коментират от екипа на шоуто и допълват - “Всекидневно в социалните мрежи четем окуражаващи коментари на приятели, роднини или потребители, които за първи път ги виждат, но вероятно разпознават в тях самите себе си.” Само за месец симпатиите към участниците събраха над 8000 потребителски лайка, стотици коментари на съпричастност и подкрепа, стотици споделяния. До началото на приключенското състезание ще бъдат представени всички 24 участника, а сега Ви запознаваме с първите 16 от тях:
В “Игри на волята: България” няма да има зрителско гласуване. Участниците ще се състезават във всекидневни битки, които продължават до самия финал. Собствените им умения, психологическа издръжливост и отлична физическа подготовка ще бъдат това, което ще определят кой от тях ще си тръгне с 200 000 лева. Битките (или състезателните игри) в “Игри на волята: България” ще се провеждат всекидневно и от тях ще зависи всичко. Най-важна е Битката за територия, в която се решава кой отбор къде ще живее през следващата седмица - на безлюден плаж, в рибарска колиба или в луксозна къща. Капитанската битка е тази, в която капитаните на отбори се борят за различни привилегии на своите съотборници: от храна за отбора, който бедства на безлюдния плаж, до плаване с луксозна яхта за онези, извоювали си настаняване в луксозна къща. В Номинационните битки отпадналият отбор излъчва номиниран и така се стига до Битката за оцеляване, в която от състезанието отпада 1 участник. Всяка битка включва различни съоражения, които се тестват за безопасност и за сложност от каскадьора на терен Захари Грозданов–Захо. Зад гърба си той има над 70 филма, сред които “Игри на Тронове”, “Z-та световна война” (с участието на Брад Пит), “Хелбой”, “Инферно”, “Възвишение” и много други. Над 100 часа изисква създаването и реализацията на всяка битка, а за изградените до момента препятствия са използвани приблизително по 1 тон материал и оборудване. Освен да тества всички препятствия, Захо се грижи и за сигурността на участниците и екипа по време на битките. “Всяка каскада е сама за себе си, така е и тук. Всяка една битка е различна и понякога нещо супер дребно може да се окаже фатално. Аз трябва да мисля най-вече за участниците, които минават през битките, но и за екипа, който е около тях и снима“, обобщава той. Игрите се градят без почивен ден от екип от над 30 души с ръководител Момчил Манчев-Момо, спортен журналист и коментатор на състезанията от Формула 1 по Diema Xtra. Изработката на съораженията изисква военна дисциплина и става само по предварително изготвен конструктивен проект. Всички битки са различни и никога не се повтарят. „Смятам, че „Игри на волята“ е наистина уникално състезание и благородно завиждам на участниците. Щастлив съм, че мога да съм част от това приключение, защото то е изпитание и за нас на терен“, разказва Момо.
Кой къде ще живее в “Игри на волята: България” ще се решава всяка седмица в Битката за територия - безлюден плаж, рибарска хижа на брега на морето или луксозна морска вила. Един от трите отбора, попаднал в рибарската мрежа, ще трябва да осигурява сам храната си. И срещата с капитана и рибар с 54-годишен опит Димитър Иванов, по-известен като капитан Бялото Мите е неизбежна. Основната задача на Димитър в “Игри на волята: България” ще бъде да научи участниците как се лови риба. “Първото и най-важно нещо е да познават морето и ветровете и как да се предпазват от морските стихии и бури, чак след това да се качат на лодката и да ловят риба. Това се учи с много години и има рибари, които го знаят на теория, но на практика е друго. Това, което участниците ще научат от мен, ще им остане за цял живот!”, споделя той. “Можехте да снимате шоуто навсякъде по света. Изборът за България надделя над Мароко и Латинска Америка” - коментират колумбийските създатели на “Игри на волята: България”, консултанти на българския продуцентски екип. “България е най-красивата страна в региона - има толкова непознати кътчета, с които трябва да се гордеем, има магия, която искаме да споделим с всеки българин”- споделят продуцентите на приключенското състезание, Олд Скуул.