Участието с помощи за армията на Кабул е политическо решение
Участието с помощи за армията на Кабул е политическо решение / netinfo

Участието с помощи за армията на Афганистан е политическо решение и след като се постави задача, съответните държавни институции ще участват с необходимите средства, заяви ген. Златан Стойков, новият началник на Генералния щаб на Българската армия в предаването “Седмицата” на Дарик радио.

Той припомни, че от началото на август ще участваме със 70 души за четири месеца за управление на въздушното движение на летище Кабул.

Запитан дали българската армия ще се включи в разширена мисия в южните райони на Афганистан, ген. Стойков заяви, че след като се вземе решение "ние ще сме длъжни да подготвим необходимите контингенти да се участва".

Според Златан Стойков една от приоритетните задачи е да се концентрират всичките сили в едно качествено участие, вместо в разпръскване в различни държави.