Убедителен успех за хандбалистките от Етър- 64 в дербито за върха
Убедителен успех за хандбалистките от Етър- 64 в дербито за върха / Дарик нюз, архив

Хандбалистките на „Етър- 64” победиха с лекота основните си съпернички в първенството от „Бъки” и на практика още вчера си осигуриха първото място преди плейофите за титлата, тъй като преднината им в класирането вече е 6 точки пред габровки. Дербито се игра пред пълна до краен предел зала в ДКС „Васил Левски”, като за публиката освен хандбал имаше и финали на футболния турнир. От ръководството на „Етър- 64” бяха осигурили и допълнителни атракции, като томбола с награди и изпълнения на малките мажоретки от детска градина „Соня”, облечени в красиви костюмчета в националните цветове.

Десетте гола разлика 33:23 в крайния резултат показват надмощието на етърки. Великотърновки контролираха развоя на срещата и наставничката им Йонка Генчева рано започна да върти състава, давайки шанс на девойките от пейката да играят. През първата част гостенките имаха своите силни моменти, накараха Гергана Александрова да показва класа на вратата и в 20-ата минута намалиха аванса на домакините до 9:6. Нито тогава, нито в началота на втората част, когато габровки също имаха силни минути, нямаше обаче съмнение кой ще е крайният победител. Просто етърки умело сменяха ритъма на мача, а Александрина Бурнева и израелката Шир Вакрат бележеха с лекота. Наложеше ли се опитната Зоя Стефанова моментално се нагърбваше и вкарваше попадения, които увеличаваха разликита. Бързите пробиви на Соня Богданова пък допълнително вдигаха на крака зрителите, които подкрепяха момичетата, а накрая ги изпратиха с аплодисменти и мощно „Етър”, „Етър”...

„Етър-64”: Александрова, Богданова 4, Зоя Стефанова 6, Бурнева 9, Вакрат 10, Коцева, Дончева (Николова, Захарова 1, Димитрова 3, Зорн. Стефанова, Събева).