Съдът частично оправда палавите полицаи, блудствали с момиче
Съдът частично оправда палавите полицаи, блудствали с момиче / netinfo

Двамата бивши полицаи от Разград, които бяха подсъдими заради секс с непълнолетна по време на командировка, днес бяха оправдани от Варненския районен съд по повдигнатото им обвинение за осъществени полови контакти с лице, навършило 14-годишна възраст и неразбиращо значението на извършеното. Според заключението на изслушаните днес експерти потърпевшата е разбирала свойството и значението на извършените с нея сексуални контакти.

Районният съд във Варна  призна 31-годишните Драгомир Димитров и Анани Велев за виновни по обвинението в злоупотреба със служебно положение по време на командировката им в курортен комплекс “Камчия” в периода 9 - 12 юни 2009 г., от което са произлезли вредни последици за здравето на непълнолетно, психичноболно момиче. Подсъдимите бяха освободени от наказателна отговорност с налагане на административна санкция – глоба в размер на 2000 лв. за всеки от тях.

В законноустановения 30-дневен срок Районният съд ще излезе с мотиви към присъдата. 15-дневен е  срокът за обжалване или протест на първоинстанционния съдебен акт.

Бившите полицаи Драгомир Димитров и Анани Велев, съответно служители на РУ на МВР в Разград и Лозница, са били командировани и настанени в курортен комплекс "Камчия" през лятото на 2009 г. Според обвинението двамата не изпълнили служебните си задължения да докладват за установено непълнолетно безнадзорно момиче. Полицаите са извършвали сексуални контакти със 17-годишното момиче, които заснели с мобилните си телефони. В резултат на това, че подсъдимите не са докладвали и са опитали впоследствие да прикрият случая, пострадалата е останала в неизвестност за 17 дни. Когато е намерена от близките си, девойката е била със сериозно влошено физическо и психическо здраве.