Купи и медали на щангиста Румен Русев постъпиха във фонда на търновския музей
Купи и медали на щангиста Румен Русев постъпиха във фонда на търновския музей / РИМ-Велико Търново
И тази година Спортно училище „Тодор Каблешков“ в Стара Загора ще отличи най-добрите десет спортисти за 2019-та. Тържеството по награждаването ще се състои на 10 декември от 17:30 часа в Младежки дом /бившето кино "Димитър Благоев"/.

Ето и номинираните по азбучен ред:
 
  1. Анита Иванова Макулова-12 б клас-скокове на батут:
  • 1 м. – синхрон - Държавно първенство - жени
  • 3 м. – индивидуално – Държавно първенство - жени
  1. Валентин Валентинов Стоянов – 7 а клас – скокове на батут:
  • Участник в Световно първенство – юноши младша възраст
  1. Ванеса Стоянова Георгиева – 9 а клас – борба свободен стил:
  • 1 м. Държавно лично първенство – кадетки
  • 3 м. Държавен лично-отборен шампионат- кадетки
  • Участничка в Европейско и Световно първенство - кадетки
  1. Виктор Владимиров Нейчев – 11 а клас – борба свободен стил:
  • 7 м. Европейско първенство  - кадети
  • 2 м. Балканско първенство – кадети
  • 1 м. Държавно лично първенство-кадети
  • 1 м. Държавен лично-отборен шампионат-кадети
  • Участник – Световно първенство-кадети
  1. Габриел Йорданов Василев – 7 а клас – борба свободен стил:
  • 2 м. Държавен лично-отборен шампионат – деца
  • 3 м. Държавно лично първенство – деца
  1. Григор Дианов Чернаков – 7 б клас – борба свободен стил
  • 1 м.  Държавно лично първенство – деца
  • 1 м.  Държавен лично-отборен шампионат – деца
  1. Гюкан Хазим Хазим – 9 б клас – борба свободен стил:
  • 8 м. Европейско първенство – момчета
  • 3 м. Балканско първенство – момчета
  • 1 м. Държавен лично-отборен шампионат – момчета
  • 2 м. Държавно лично първенство – момчета
  1. Деница Пламенова Стефанова – 11 а клас – художествена гимнастика:
  • 1 м. многобой - Държавно първенство – категория „ А “ – възраст жени
  • 1 м. лента - Държавно първенство – категория „ А “ – възраст жени
  • 1 м. обръч - Държавно първенство – категория „ А “ – възраст жени
  • 3 м. бухалки – Държавно първенство – категория „ А “ – възраст жени
  1. Дянко Петров Дянков – 9 а клас – борба свободен стил:
  • 3 м. Балканско първенство – момчета
  • 1 м. Държавно лично първенство - момчета
  • Участник в Европейско първенство - момчета
  1. Иван Николаев Стоянов – 10 а клас - борба свободен стил:
  • 5 м. Младежки Европейски Олимпийски фестивал
  • 1 м. Държавен лично-отборен шампионат – кадети
  • Участник в Световно първенство първенство - кадети
  1. Мартин Миленов Димитров – 7 а клас – скокове на батут:
  • 1 м. синхрон – Държавно първенство – юноши младша възраст
  • 3 м. индивидуално - – Държавно първенство – юноши младша възраст
  • Участник в Световно първенство
  1. Никол Неделчева Нунева, Фиген Сезгин Мехмед – 9 а клас - художествена гимнастика:
  • 1 м. Дуо – Девойки старша възраст – категория „Б“
  1. Павел Стоянов Павлов – 7 а клас – борба класически стил:
  • 3 м. Държавен лично-отборен шампионат – деца
  1. Полина Станиславова Вангелова – 8 а клас – спортна гимнастика:
  • 3 м. Държавно лично-отборно отборно първенство – греда – девойки старша възраст
  • 2 м. отборно - Държавно лично-отборно отборно първенство – девойки старша възраст
  1. Радомир Ивайлов Найденов – 6 а клас – скокове на батут:
  • Участник в Световно първенство
  1. Радомир Николаев Стоянов – 10 а клас – борба свободен стил:
  • 7 м. Европейско първенство – момчета
  • 1 м. Балканско първенство – момчета
  • 1 м.  Държавно лично първенство – момчета
  • 1 м.  Държавен лично-отборен шампионат – момчета
  1. Таня Димитрова Танева – 10 а клас – борба свободен стил:
  • 4 м. Балканско първенство – кадетки
  • 3 м. - Държавно лично първенство - кадетки
  • 3 м. Държавен лично-отборен шампионат –кадетки
  1. Цветелин Тодоров Тодоров – 10 а клас – скокове на пътека:
  • 1 м. Държавно първенство - скокове на пътека – юноши старша възраст