Спират за седмица трамваите заради ремонт по бул. „Хр. Ботев” и „Пиротска”
Спират за седмица трамваите заради ремонт по бул. „Хр. Ботев” и „Пиротска” / снимка: Sofia Photo Agency, архив

От 24 август до 1 септември ще бъде спряно движение на трамваите в част от централните булеварди. Причината е ремонт на кръстовището на бул. „Христо Ботев” и ул. „Пиротска” и на трамвайна стрелка от съоръженията на пл. „Възраждане”, съобщават от Столична община.

Последният ремонт на тези съоръжения е правен преди повече от десет години и те се нуждаят от рехабилитация. Ремонтът ще засегне маршрутите на линии с номера 1, 3, 4, 6, 7, 20 и 22.

По време на ремонтните дейности без транспортно обслужване ще останат участъците от бул. „Христо Ботев” - от пл. „Възраждане” до бул. „Сливница” и ул. „Пиротска”.