Станишев: Подкрепата на Ирландия ще е позитивен знак и за България
Станишев: Подкрепата на Ирландия ще е позитивен знак и за България / netinfo

Одобрението на Ирландия за европейския договор от Лисабон е голям успех за стабилността и развитието на Европейския съюз. Това заяви при посещението си в Сливен председателят на БСП Сергей Станишев и добави, че процеса не  е приключил защото предстои този договор да се разглежда в Чехия и Полша.  И докато не се признае този договор трудно  ЕС ще стане по-силен. 

След като пропадна проекта на Европейската конституция през 2005 година Европа изпадна в криза. И една от трудностите пред България, когато тя се готвеше да влезе в съюза трябваше да се преодолеят огромни пречки и трудности , за да бъде днес  страната ни член на Европейския съюз, коментира бившия премиер.

Приет, договорът ще се окаже позитивен и за България, но ще трябва да се научим да отстояваме  интереси си, за не бъдем ощетени.

За да влезе в сила Лисабонският договор, трябва да бъде одобрен от всичките 27 страни-членки на ЕС.