“Алкохолен рекордьор почина на улицата”, е друго заглавие от “Утро”. 48-годишният Петьо Радулов, който е лежал общо 78 пъти в отрезвителя, е бил намерен навръх Великден мъртъв на улица “Цариброд”. Изяснява се дали мъжът е починал от голямо количество алкохол или от сътресение на мозъка при падане.
“Газова бутилка за малко не вдигна къща във въздуха”, съобщава от 2-ра страница “Утро”. Общо 7 пожара са гасили огнеборците по Великден, за щастие инцидентите са се разминали без пострадали.
“Сватбената рокля на Калина идва в Къщата на Калиопа”, информира русенският ежедневник. Роклята ще е част от етнографската изложба “Жените в обществото”, която ще се открие на 5 май. Експозицията е в рамките на инициативите за Празниците на Русе.
Навръх Великден едва не стъпкаха Неофит, свещ запали косата на мирянка, четем от първа страница на вестник „Бряг”. ”Щурмоваци” с бутилки бира и викове „Атака” прекъснаха поздравленията на владиката по случай Възкресение Христово. Атила Минев казва: “Никого не сме пращали пред храма, не може да сме отговорни кой какво скандира”.
ДПС направи Великденска трапеза за християни и мюсюлмани. Чукането с яйца започнаха Дениз Зия, който избра жълто яйце, и председателят на дружеството за културни връзки с Турция „Гюнеш”-Меджбуре Ефраимова, която заложи на червеното.
Доматите гонят цените на екзотичните плодове. В русенската търговска мрежа обаче има аномалии, които могат да се обяснят само със спекула. Докато в почти всички русенски магазини вносният чесън в торбичка на дребно гонеше 4,50 лв., то в големите магазини цената му не бе по-висока от 3 лв.
Близо 5 000 са се изселили от Русенско за година. Жените са по-смели за „смяна на обстановката”, браковете намаляват, разводите се увеличават, сочи статистиката.
30-годишна русенка спечели живо агне от томболата на Великденското хоро.