С розовите дракони на танцьорите от Тайван, страстното танго на колегите им от Аржентина, бурната бразилска самба и кръшното право хоро, на което след зарята се хванаха всички, ще се запомни третият, последен ден на Панаира на киселото мляко в Разград.
Преди последното събитие в него – вечерният концерт – имаше още много танци, част от откритата сцена „Танцувай с нас“. В демонстрациите на клубове по народни танци се включи и част от публиката. Всеки от клубовете представи урок по един от танците, които изпълнява. Най-масово бе участието в урока на танцово студио „Калина-Рада“, тъй като той бе насочен към най-малките зрители на откритата сцена. Невръстните танцьори научиха първи стъпки в българските народни танци, а накрая и как да се поклонят и да получат повече аплодисменти.
Сериозен бе интересът към уроците и на останалите клубове – танцов клуб „Капанци“, танцов клуб „Абритус“ и танцов фолклорен клуб „Гребенки“-Силистра.
Четирите формации се включиха в традиционното дефиле на танцовите състави от площад „Независимост“ до площад „Момина чешма“.
Третият вечерен концерт откриха танцьорите от Средношколската формация „Лудогорска младост“ към Капански ансамбъл. На сцената излезе още един състав от Разград – „Хорце“ към Центъра за работа с деца. Гостите от Тайван впечатлиха освен с оригиналните си танци и музика и с два розови дракона, както и с жонглиране със стъклени топчета и дървени предмети, наподобяващи тухли. Бурни аплодисменти събра и страстното танго на танцовият състав от Аржентина, както и самбата на гостите от Бразилия.
Ръководителите на всички участвали състави получиха грамоти от кмета д-р Валентин Василев, който след това официално закри фестивала. Той благодари и на танцьорите от предишните вечери от Панаира, както и на екипа, работил по организацията на събитието: общинският отдел „Култура“, пиарите, общинските предприятия „Разградлес“ и „Ремонтстрой“, на всички приятели, които помагаха това да се случи. Д-р Василев завърши словото си с пожелание за нови срещи догодина.
Панаирът завърши с пъстроцветна заря, по време на която българи и чужденци се хванаха на право хоро, което се разтегли почти на половината площад.