Три фирми в битка за 33 милиона на Кричим
Три фирми в битка за 33 милиона на Кричим / dariknews.bg/архив

Три фирми са подали оферти за големия воден проект на община Кричим, който включва изграждане на канализация и пречиствателна станция и подмяна на ВиК тръби. Общата стойност на строителните дейности е 33 милиона лева. Финансирането е осигурено от еврофондовете.

„Очаква се проектът да стартира през пролетта на идната година. Крайният срок за приключването му е 31 декември 2014 г.”, коментира пред Дарик шефката на Общинския съвет Ана Хаджиева.

В момента текат процедурите и за избор на изпълнител по обществена поръчка за рехабилитация на пешеходния мост в Кричим и озеленяване на централната градска част и промишлената зона.

За ремонта на пътното платно на моста са осигурени 143 000 лева. Над 1, 7 милиона за предвидени за благоустрояване на центъра и индустриалната част.