2800 лева, вместо 150 000, ще струва проектирането на осветлението на стадион "Локомотив". Специалистите от администрацията на Иван Тотев са сметнали сумата, определена от предишния общински съвет за изключително завишена, но конкурсът за възлагане на обществена поръчка е стартирал именно с нея. Кметът направи сравнение със следващите две най-евтини оферти, които са в диапазона 4000-6000 лева.
Вече са изпратени покани за подписване на договора за проектирането. Срокът за изпълнение е 5 дни, така че до края на другата седмица трябва да имаме готов работен проект, заяви кметът.
По този начин голяма част от отпуснатите от общината 950 000 лева ще бъдат спестени. Тотев допълни, че ако след поставяне на осветлението сумата не е изразходвана докрай, остатъкът от нея ще бъде вложен отново в подобрения по стадиона.